Anastázie 2.část

6. září 2007 v 11:25 | Murkaeva |  VŠEHOCHUŤ
Za okny začíná bouřit, synáček konečně usnul a já sedla a rozhodla se napsat druhou část o seriálu Anastázie (Bednaya Nastya). Možná jste tento seriál viděli a přišel vám tuctový, nebo vás nadchnul jako mě. Ale proč? Proč nadchnul vás a víte proč nadchnul mě?Mou odpověď dostáváte právě teď, formou článku. Na tu vaši se těším v komentářích ;-)
Jak jsem se již zmínila děj se odehrává v první polovině 19.století v Ruském Petrohradě. Po většinu děje, se pohybujeme i mimo Petrohrad a Zimní palác.
Děj tohoto seriálu je na rozdíl od jiných telenovel , postaven na skutečných lidech tedy skutečných historických osobnostech a jejich osudech. A mezi nimi se proplétá jako by náhodný příběh Anny a ostatních.
Nemalou zajímavostí je, že představitelé carské rodiny jsou typově velice podobní těm skutečným. Jména,která se v seriálu vyskytují, až na malé nepatrně změny , skutečně existovala a vazby s carskou rodinou měla. Alexandr II., Mikuláš I., Alexandra Fyodorovna a princezna Marie jsou jasná, ale třeba Zhukovsky, Dolgoruký, Repnin či Obolensky - to jsou jména,která v seriálu slýcháváme velice často. Ale kdo byli tito lidé, skuteční nebo jen koření k vymyšlenému seriálu? Má odpověď je: Byli skuteční :-)
Vasily Andreyevich Zhukovsky - byl nemanželským synem ruského vlastníka půdy. Jméno však získal po kmotrovi. Zhukovsky se nesmazatelně do dějin Ruska zapsal jako básník silně ovlivněn mimo jiné i Anglickým sentimentalismem. Jako zajímavost uvádími to,že složil slova k hymně Carského Ruska. Byl nejlepším přítelem Pushkina. V roce 1826 byl jmenován jako vychovatel careviče Alexandra II. Jeho postupný vzdělávací program,měl na careviče tak silný vliv, že liberální reformy v roce 1860,které Alexandr udělal,jsou připisovány právě Zhukovskému. V roce 1841 odchází z Ruska do Německa a ožení se s Elizabeth Reitern, dcerou přítele. Společně měli dvě děti.
Zkrátka a dobře, člověk, který napsal scénář se ponořil do Ruské historie na jejímž pevném základě vytvořil přenádherný příběh plný lásky,lží, nenávisti ale i krásné hudby,která nás provází celým seriálem.
Ze Zimního paláce a přilehlých budov vytvořila Katřina II. Veliká, velká milovnice umění, roku 1764 velkou galerii Ermitáž. V celé Evropě pro ni nakupovala umělecké skvosty.Sbírky byli zpřístupněny veřejnosti až v roce 1852. Oficiální status muzea však získala Ermitáž až v revolučním roce 1917. Dnes je tato sbírka - čítající téměř tři milony děl - největší obrazárnou světa. Ermitáž čítá šest budov mezi nimiž je nejznámější právě Zimní palác.
Snad jsem vás nezahltila historickými informacemi. A pokud ano, doufám ve vaše odpuštění,protože víte jaký jsem historický fanatik :-)))
Tak ještě pár fotografií a jsme na konci.
Děkuji za vaši přízeň, za vaše komentáře a za vaši zvedavost,která jemou hnací silou,která mě nutí psát. Děkuji a v dalším článku se těším načtenou :-)))
Vaše Evča
PS: Historická fakta jsem hledala po internetu. Nakonec jsem našla co jsem hledala, ale v angličtině. A tím to zdaleka nekončilo. Na článku o Anastázii a hledání historického podkladu jsem pracovala měsíc.
POROVNEJTE:
Krásný, leč zamračený a děštivý den
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majda Majda | 7. září 2007 v 20:26 | Reagovat

Teeeda! Klobouk dolů...

2 Murkaeva Murkaeva | 7. září 2007 v 22:05 | Reagovat

:-))) Díky ....

3 pavel pavel | 14. prosince 2007 v 22:38 | Reagovat

nádhera i ty fotografie

4 liliana liliana | 21. prosince 2007 v 21:19 | Reagovat

Ty  informace z dějepisu jsou super.Nikdy by mě nenapadlo že někdo podobný jako postavy z telenovely by mohly existovat.Klobouk dolů.

5 murkaeva murkaeva | 7. ledna 2008 v 18:25 | Reagovat

Děkuji vám za milé komentáře.

6 anonym anonym | 20. května 2008 v 18:54 | Reagovat

Hezky,libi se mi ta dejepisna faka.Mas i hezky fotky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama