Taková normální rodinka podruhé? No nazdar!

8. srpna 2007 v 15:32 | Murkaeva |  VŠEHOCHUŤ
Tak jsem v sobotu dopoledne na severu poslouchala rádio. Zpráva,která tam proběhla mě naprosto šokovala. Rodina Hanákova se dočká pokračování.
Absolutně nechápu mozek, který nedokáže vymyslet něco nového, něco co si svou duši u diváka vydobije vlastní silou. Pak - dle mého - v tom to odvětví nemá co pohledávat. Není nic jednoduššího než se přiživit na úspěšném,populárním a vždy milovaném seriálu.
Tak kdo to asi bude točit ? Tipla bych si, že Česká televize. No, jejich trapností nade vše z pokračováním Nemocnice na kraji města se nelze ničemu divit. Byli by přece hlupáci,kdyby práva na svůj seriál prodali někomu jinému..... Nicméně, když to shrneme na mysli vyvstává další otázka a to KDO TAM BUDE HRÁT? Z původní Hanákovi rodiny, žije jen Pavlínka, Kačenka a její muž Zdeněk. O raubířích není vidu ani slechu,ale ještě pár let zpět žila i jedna Poldinka. Děj seriálu se z Prahy přesune na venkov a jednu z rolí prý obsadí Jiří Mádl.
Jestli jste právě začali kroutit nevěřícně hlavou, nad mozkem, na který pravděpodobně dlouho svítilo slunce, vězte, že nejste sami. Proč se to tedy bude jmenovat Taková normální rodinka a rodina bude Hanákova? Proč na to dělají mediální kampaň,jako by v archivu našli zapomenutý díl?
Podle mě by se to mohlo jmenovat třeba Obyčejní lidé a hlavní hrdinové Kovářovi.....
Autoři si neuvědomuji zřejmě jednu dost důležitou věc. Pokud diváka touží na něco nalákat a přirovnají vznikající dílo k něčemu absolutně úspěšnému, diváka zklamou. Divák nebude uspokojen. No bodejď by byl!!! Nikdo nenahradí dámy Medřickou a Rosůlkovou a zrovna tak pány Řehoře a Cupáka. I kdyby byl nový seriál sebelepší, toto přirovnání, tato kampaň mu- opět dle mého názoru- uškodí. Velké očekávání diváka, který - řekněme si upřímně- není defakto nikdy spokojen a který bude vždy remcat, nemohou splnit. Kdyby ku příkladu seriál Horákovi přirovnali k Takové normální rodince a pojmenovali je Hanákovi...... Lidé- diváci by je sežrali.
Film a seriál má prostě zůstat původní a ne že si za třicet let nebo - v lepším případě - za tři roky, nějaká unuděná hlavička,která se třese na prémie, vzpomene na úspěch na němž je možné postavit nový děj,který s tím nemá dnes již nic společného( "Zase štrůdl! To zlevnili jabka, nebo co?") nebo opíše děj do dnešní doby což je trapnost nad trapnost.
No, nebudu malovat čerta na zeď. Třeba se ukáže, že to byla kachna a nebo bude seriál naprosto super a čeští diváci - o čemž pochybuji -ho přijmou bez výtek a remcání. Já se rozhodně nenechám strhnout davem. :-))
A co vy? Jaký máte názor na tyto filmařské excesy?
Krásný den přeje Evča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Fidorka Fidorka | Web | 8. srpna 2007 v 15:35 | Reagovat

no kdo ví ...

2 murkaeva murkaeva | 8. srpna 2007 v 15:38 | Reagovat

Tak s uveřejněním tohoto článku jsem chvilku váhala. Nakonec jsem jej přeci jen zveřejnila. Dnes však v blesku vyšel článek o bližším popisu filmu. Pokud máte zájem, přečtěte si jej na této adrese http://spolecnost.blesk.cz/Clanek82067.htm

3 Husqvik Husqvik | 8. srpna 2007 v 22:36 | Reagovat

No to je pěkná blbost - nechápu jak chtějí navazovat na něco co se točilo před třiceti lety, když je jasné, že se nikdo s tehdejších herců natáčení nezúčastní. A bez původního hereckého osazenstva to bude úplně něco jiného. Zřejmě se to bude podobat některému ze současných "trapných" seriálů co můžeme sledovat snad na všech televizích.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama