Anastazie 1. část

18. srpna 2007 v 0:38 | Murkaeva |  VŠEHOCHUŤ
Když na tehdejší televizi Premiéra vyjela první telenovela, byla jsem jí uchvácená. Nikdy jsem nic takového neviděla. Manuela byla krásná, šlo v ní o lásku a intriky a bylo to tak dlouhé,že nevadilo,když jsem se jeden den nedívala, protože mi skoro nic neuteklo. Nicméně Manuela byla poslední telenovelou, kterou jsem na dlouhé roky viděla. Telenovelám jsem na chuť v pozdějším věku nepřišla.
Když jsem otěhotněla, musela jsem zůstat doma a první měsíce jen polehávat.Kdo mě zná,ví,že to pro mě byla muka. Byla jsem sice strašlivě unavená a spala i 12h denně, ale polehávat a nemít vyluxováno? To my nešlo pod nos. A tak jsem měla zapnutou televizy a uklízela deset minut a pět odpočívala. To že jsem propadla Gilmorovím děvčatů jsem už psala, ale já propadla dvěma telenovelám,které mě úplně klidně nechali sedět na nevyluxovaném koberci a mít kolem sebe špinavé nádobí od snídaně :-)))) Jedna se jmenovala Mi gorda Bella (má tlustá Valentýna) a druhá,druhá naprosto neskutečná a pro mě hanlivě nazývaná telenovelou,se jmenovala Bednaya Nastya ( Anastázie ).
Anastázie - Bednaya Nastya - Úvodní melodie - titulky
Děj seriálu nás zavede do Ruska v první polovině 19.století a to do roku 1839. Zemi vládne car Mikuláš I. Na panství barona Korfa se na večerní Maškarní bál chystá baron i jeho schovanka Anastázie. Tato půvabná a krásná dívka má večer vystoupit a zazpívat. Má nejen jedinečný hlas, který by velmi ráda uplatnila v carském divadle, ale i velké tajemství. Je totiž nevolnice.
Baron Korf má syna Vladimíra, který Anastázii nemůže snést. Nenávidí ji pro nevolnický původ, ale především proto, že baron ji miluje jako svou dceru. Vladimír páchá mnoho rozmařilostí a proto je otcem často kárán. Tím se však Vladimírova nenávist k Anně prohlubuje. Ani maškarní ples však pro Vladimíra neznamená klidnou zábavu. Líbí se mu jedna z dam - Olga Kalinowská. Její tanečník, ukrývající se pod maskou, Vladimíra rozčílil na tolik, že ho vyzval na souboj, a to i přes to,že je Carem důrazně zakázán a trestán. Při Vladimírově výzvě si sok snímá masku. Pro Vladimíra už je pozdě svou aroganci a pýchu omluvit. Stojí tváří v tvář následníku trůnu Careviči Alexandrovi,který bál navštívil inkognito se svou milenkou, carevninou dvorní dámou. Carevič výzvu přijímá a Vladimírovi je jasno, že tento souboj bude mít jen jednoho výtěze. Nesmí svou zbraň pozvednout proti následníkovi, natož po něm střelit. Je mu jasné, že bude zabit.
Vladimír i jeho pobočník Michail, jsou zatčeni a vsazeni do vězemí. Car Nikolaj (MIkuláš I.) dal Vladimírovi a Michailovi Milosta,ale za to žádá od careviče, aby se přestal vídat s Olgou. Oba důstojníci jsou vyloučeni z armády. Repninova účast na souboji má však dopad i na jeho sestru Natašu, která je propuštěna s carského dvora, kde působila jako carevnina dvorní dáma.
Olga Kalinowská byla zavřena do kláštera aby se nadále nemohla stýkat s carevičem.Při carevnině návštěvě Olgy v klášteře jí sděluje, že bude poslána zpět do Polska,kde se musí na příkaz cara provdat za manžela své zesnulé sestry. Zoufalá olga prosí při návštěvě Natašu, aby mu předala dopis s křížkem a dopomohla jim tak k poslední schůzce. Nataša vzkaz předává a carevič se s Olgou setkává na cestě do Polska.
Baron Korf umírá, je otráven a jeho dědicem se stává Vladimír. A právě Vladimír se od svého přítele Michaila dozvídá o nádherné dívce,do které se zamiloval. Vladimír pochopí o jakou dívku jde a Annu donutí k ponižujécímu představení : Tanci sedmi závojů.
Nešťastná a ponížená Anna tedy skutečně zatančí. Je si vědoma toho, že od Vladimíra,může očekávat cokoli.
Následník trůnu alexandr II. oznamuje carským rodičům, že se hodlá oženit s princeznou Marií Hessenskou,která však nemá dostatečný původ pro carskou rodinu Je to jeho msta rodičům za to,že mu vzali milovanou Olgu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
O tom, jak tento nádherný příběh bude pokračovat dál, vás už informovat nebudu. Berte to jako navnadění na jeho vysílání. Snad se ho brzy dočkáme.
Ale aby vábení bylo dokonalé,zde je ještě něco navíc:
Tak a pokud jste to vydrželi až sem, zasloužíte si i poslední díl celého seriálu. Díl s číslem 127. a to opět v originále - tedy rusky.
127/1 , 127/2 , 127/3 , 127/4/1 a nakonec 127/4/2
Pokud seriál ( telenovelu ) neznáte, přikládám pár fotografií.
Opravdu doufám, že jsem vás tímto článkem nevyčerpala a že si s chutí přečtete i jeho druhou část. V druhé části bude již jen pár fotek,ale také to,co mě na této "telenovele" zaujalo.
Děkuji za výdrž a trpělivost. S přáním krásné noci,sladkých romatických snů se loučí a na komentáře čeká Evča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | 20. srpna 2007 v 16:09 | Reagovat

Moc se mi to líbilo jak jsi to napsala .

:-)

2 Majda Majda | 28. srpna 2007 v 17:49 | Reagovat

Pěkný článek. Telenovely nesleduji, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se nikdy na žádnou nepodívala. Když je začali vysílat, také jsem jedny z těch prvních hltavě sledovala:-)) (nějakou mexickou?). Momentálně nemám přehled, touhu, ale především čas, však to znáš - dětičky :-). O Anně jsem viděla několik prvních dílů. Zaujalo mě, že je to z prostředí Ruska, jejich herci a herečky. Je změna vidět na obrazovce také herce z jiné země, než je Amerika (převážně). Ráda se od Tebe dozvídám, jak to vlastně dopadlo, protože jsem se nedodívala do konce...

3 jana jana | 30. prosince 2007 v 21:16 | Reagovat

Lepší blog než je tenhle se jentak nevidí, ale stelně bys to mohla trochu vylepšit.Když bys chtěla poradim ti co by se tu tak dalo změnit.

Přesto dík.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama