BÁ.. BÁ..BÁ aneb bábovičko poveď se mi.

13. června 2007 v 10:42 | MurkaEva |  Děti
Nastalo nám krásné počasí. Ptáci zpívají, tatínci se potí v autech víc než je zdrávo, maminky mají lepší náladu a radují se jak krásně rychle jim schne prádlo a děti? Děti mají další, novou zábavu - terorizování rodiny na písku.
Adámek dostal pískoviště od severního dědečka k prvním narozeninám. Nicméně, poprvé jsem mu jej dala ven až někdy z jara a naplnila ho hračkami. Sehnat písek - pokud nejste informovaní od přátel - není až tak jednoduchá záležitost. Obvolala jsem stavebniny a všude jsem slyšela " Kolik fůr, chcete?" Říkám si, jaké fůry? "Stačí pytel.." na druhém konci se ozval na delší dobu smích a pak jen "hmmm pytel...." Pochopila jsem, že na pytli bude něco špatně a zeptala jsem se, kolik asi na pískoviště s víkem budu potřebovat. " Málo, tak 40ti kg pytel" zjihla jsem, ale jen do okamžiku, kdy jsem položila dotaz "A mohu si pro něj přijet?" "Jéé paninko my vám dovezem káru a je to" Chtěla jsem zařvat "Tupej chlape!!" ale ovládla jsem se a s milým hlasem poděkovala a zavěsila. Písek v pytlích prostě není. No fajn, uvařila jsem si kafe a zavolala na poslední telefonní číslo. Milý hlas mi řekl, že mají pytlovaný písek, ano 40kg a jistě přijeďte si ..... Za stovku máme písek. Zajásala jsem; je jemný, bílý, dlažbový............BEZ KAMÍNKŮ! Velmi brzy jsem zjistila, že jemný bezkamínkový písek je ZÁVADNÝ PÍSEK :-)))) A tak můj synáček co cesta na nákup, k našim, jen tak kamkoli....to plné kapsy kaménků, kamenů, šutráků, oblázků i titěrných kamínečků. ( Tuhle se mi stala "příjemá" příhoda. Potřebovala jsem vytřepnout Adámkovu bundičku, a jak jsem ji náruživě protřepla dostala jsem kapsou tak strašně do čela.....Byla plná kamení :-D ). Nicméně všechny tyto snesené nerosty vsypáváme do písku a povinně se všichni radujeme při rýpnutí lopatkou, když na nás z písku vykukují :-))
S nasypáním písku (který jak jsem nedávno zjistila vede napytlovaný OBI ) do pískoviště nám začal nový život. Tedy - Adámkovi život, nám otročina. Hned jak se zjistil, že písek nekouše, nepálí a jiné, vrazil nám do rukou lopatičky, kterých má docela zásobu, a prstíkem rozkazovačně ukázal do písku. " No až uvidí co má dělat a co všechno z toho jde......Sedneme si a dáme si kafe" Tato představa mě baví dodnes :-)))))) Od prvního teplého dne v březnu, uteklo už mnoho dní, napršelo mnoho vody a vybouřilo se docela dost bouřek, ale naše dítě nám pravidelně, po odklopení pískoviště, vrazí do ruky lopatky, hrabičky a důležitě ukáže na bábovky" brmm, vák" - pro bezdětné překládám - auto, vlak. A tak sedáme a děláme bábovičky, které synek vzápětí probodne prstem, rozmetá lopatkou a nebo rozhrabe hrabičkami. A musíme znovu a znovu a znovu....... a nás to k smrti nebaví. Takže po deseti minutách vstáváme s křečí v lýtku a usedáme ke kávě. Jenže to se zase k smrti nelíbí potomkovi. A tak od přemlouvání typu "Ukaž jak jsi šikovný a udělej sám bábovičku" přecházíme k prosbám " A co kdyby jsi zkusil sám naložit písek do traktúrku?" až po zbabělé a taktéž terorizující příkazy " Ne, sám si hraj, ano?!". Synáček si konečně najde zábavu a my se můžeme ponořit s manželem do hovoru u kávy. Ne na dlouho ovšem. V kyblíčku se nám nese písek, lopatka a hrabičky. Začínáme být mírně zoufalí, uděláme každý narychlo asi deset báboviček, vrazíme synkovi lopatku a odcházíme ke (skoro studené ) kávě. Když je všechny opětovně zničí..... světe div se........ mlátí do bábovky a řve BÁ..BÁ...BÁ...... Zjihneme, pochválíme jak je to šikovný chlapeček a.......... setřeme. "BÁ...máma, táta...bá bá bá" a ukazováček rozkazovačně míří k pískovišti. a tak je to dokola, opět zasedneme mlátíme do bábovky žáby a říkáme "Bábovičko poveď se mi, jestli se mi nepovedeš......"
Pískoviště je nádherná a dokonalá věc. I přes to, že otročení s bábovkama není naše parketa, i přes to, že jsme již desetkrát za pět minut naložili kyblík písku a stokrát jásali nad vyrýplým kamínkem......pořád malému plníme více či méně ty jeho rozkazy. A vlastně i rádi.
A co vy? Jak otročíte na pískovišti?
Bábovkám huj a klidu fuj :-)))))
Vaše Evča
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Markéta Markéta | 13. června 2007 v 11:29 | Reagovat

:-D Makulka :-D

2 Husqvik Husqvik | 13. června 2007 v 11:51 | Reagovat

Ahojky Eviku, no já zkušenost na pískovišti ještě nemám (když teda nebudu počítat svoje začátky), ale jak tak malého Tomáška vidim vyrůstat, jak si začíná prosazovat svoje, tak mám pocit, že nás na pískovišti čekají taky hezké chvilky :-))

3 Majda Majda | 14. června 2007 v 21:38 | Reagovat

"Píseček je moc dobré papáníčko.... :-))) , jezdit rukama vpřed a táhnout za sebou zbytek těla, úžasná věc!" - To by Ti asi řekl Marťa. "Dortík ozdobený kamínky a uprostřed klacíčky místo svíček a posypaný suchým jemným písečkem - cukříkem...Ochutnej!" - To by Ti zase nabídla Anička...:-)))

4 Cath Cath | Web | 10. dubna 2008 v 17:10 | Reagovat

Koukám koukám, že se máme na co těšit... Tohle bude první naše léto kdy začneme s naším robětem chodit na písek. :) Díky tomuto článku alespoň vím na co se mám připravit.

Chci se ještě zeptat: jak je správně celá básnička Bábovičko poveď se mi? Nevíte?

5 Murkaeva Murkaeva | 5. září 2008 v 22:45 | Reagovat

no myslím si,že je to " bábovičko poveď se mi, jestli se mi nepovedeš,budeš bita jako žita!"

Děkuji všem za milé komentáře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama