Tanec

12. března 2007 v 23:24 | MurkaEva |  Záliby
Mezi mé velké lásky patří orientální tanec. Nejsem žádná hubendice a tak lásku k baletu mohu prožívat jen platonickou :-) Nicméně orientální tanec je báječnou náhradou a vlastně u mě touhu po baletu posunul do ústraní. Pokud tedy, milé čtenářky, máte nějaké to kilčo na víc, vězte, že orientální tanec je pro vás to pravé. Naučí vás, že i baculky jsou krásné a že ( dle slov mé internistky ) je zdravější být aktivní baculka než pohodlná hubendice. Nechci vypadat, jako že hubené dívky a ženy odsuzuji ze závisti, to ne, ale baculky jsou vždy stavěné do světla, ošklivého exota. A to nejsme.
O historii orientálního tance bylo a je napsáno mnoho. Jistě jste četli kolik je kolem těchto tanečnic mýtů a legend. Ale tu opravdovou krásu, kouzlo, jemnost, ale i náročnost můžete posoudit a pochopit až když si to půjdete sami zkusit.
Tanec nás provází odpradávna, vyjadřuje naše pocity a dodává nám sebevědomí.Orientální tance vždy souvisely s uctíváním bohyně plodnosti, lásky, ale také války. Orientální tanec je však tradičně spojován s ženskými harémy Středního východu. Harém (z arabského haram - zakázané, svaté, nedotknutelné) původně zaručoval ženám bezpečí a ochranu, později však i způsob izolace a jejich ukrývání před okolním světem. Břišní tanec zde nebyl ani tak způsobem zajištění přízně sultána, jako spíše formou potěšení, zábavy a udržení fyzické kondice žen samotných. Orientální tance vždy souvisely s uctíváním bohyně plodnosti, lásky, ale také války. Orientální tanec je však tradičně spojován s ženskými harémy Středního východu. Harém (z arabského haram - zakázané, svaté, nedotknutelné) původně zaručoval ženám bezpečí a ochranu, později však i způsob izolace a jejich ukrývání před okolním světem. Břišní tanec zde nebyl ani tak způsobem zajištění přízně sultána, jako spíše formou potěšení, zábavy a udržení fyzické kondice žen samotných.
Mnoho žen si myslí, že orientální tanec je jen klidové, relaxační pohybování, při kterém se téměř nezapotí. Opak je pravdou. Tanec je docela náročný; zpevňuje svalstvo a naučí nás postupně ovládat horní a dolní část těla v odlišném rytmu. Základní postavení si můžete třeba teď zkusit:
Postavíme se s mírně pokrčenými koleny,paty směřují k sobě, špičky mírně od sebe. Pánev podsadíme, bříško zpevníme a hledíme přímo vpřed.
V tomto základním postavení tančíme, žádná figura se bez něj neobejde. Paže by měli budit dojem lehkosti a jemnosti, prsty by měli být rovné, ale ne na sobě přilepené. Každý prst zvlášť by měl být vidět. Poradím lehkou pomůcku : při mírně roztažených prstech předsuňte prostředníček.
Figury, které se naučíte vás nadchnou a až je sloučíte v taneční kombinaci, budete na sebe právem pyšné. A věřte mi, bude to nádhera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tančíte? Jaký druh tance je Vám nejbližší?

Balet 13.6% (3)
Orientální tanec 22.7% (5)
Flamenco 18.2% (4)
Hip Hop 9.1% (2)
Klasika 13.6% (3)
Disko 4.5% (1)
Salsa 18.2% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama