Seriálové úlety - Dr. House

17. března 2007 v 22:57 | MurkaEva |  VŠEHOCHUŤ
Asi vypadám jako seriálový maniak........... Jenže vemte to kolem a kolem a ejhle seriálů je víc než filmů ( na které se dá dívat ).
Dr. House je seriál, který z báječným obsazením nabízí vtip i napětí v naprosto zoufalém čase. I když už není tak zoufalý jako čas minulý. Myslím, že nás není moc televizních diváků,kteří by tento seriál neznali.
Dr.House - uznávaný, cynický, arogantní bručoun s vyjímečnou intuicí a těžkou závislostí na lécích proti bolesti ( na svou zmrzačenou nohu ).O pacientech má jen jedno mínění "Všichni lžou" a představuje se jim až v krajních situacích, což je jejich nezvratná smrt( kterou po většinou odvrátí ) a nebo vynucení si pravdy, aby mohl začít konečně léčit. Miluje seriál o nemocnici (styl alá telenovela) a oddává se mu i za běhu ambulatních hodin, takže doktor sedí a kouká na mini televizy a pacient se přidá. Jindy zase před pacienty hraje Gameboye. Styl, jakým s pacienty i kolegy jedná je doslova příšerný, arogantní a povýšený, ale funguje. A tak klinika může zdárně fungovat.
Ovšem jeho povinností je sloužit i na nenáviděné ambulanci, což je pro pacienty, doslova peklo. V plné čekárně s klidem sobě vlastním zahlásí, že je feťák a "U většiny z vás, by léčbu zvládla opice s lahvičkou brufenu". Pacientce, která je u něj hospitalizována, za účelem "vynutit si pravdu" na otázku "Co mi je?" ledabyle odpoví " Není to tak zlé, ale pokud to nezačneme léčit, budete o víkendu mrtvá". Na rozhořčenou otázku "A co Hypokratova přísaha?!?!" Odpovídá chladně "Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala".
Přidejte si výše uvedený charakter,hůl a vzhled bezdomovce a máte obraz doktora House v celé své kráse před očima.
Pokud ovšem seriál opravdu neznáte, tak věřte že budete v křesle doslova přikovaní, protže tenhle seriál prostě chytne a nepustí.
PS: a hlavní představitel Dr. House............. není vůbec, ale vůbec k zahození :-)))))))) je veliký sympaťák.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majda Majda | 26. června 2007 v 9:43 | Reagovat

Ještě jsem se nikdy nekoukala, ale už mi několik lidí říkalo, že je to sranda. Pěkně a poutavě jsi o tom napsala, takže se musím někdy podívat, ať vím, o co jde! :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama