Decoupage aneb ubrousková metoda

14. března 2007 v 18:46 | MurkaEva |  Záliby
Vždy jsem si myslela, že jsem "levá" na vše co se týče nějaké tvořivosti. Jediné čím jsem se pyšnila bylo to, že jsem dokázala a dokážu vymýšlet velice jedlé recepty. Jsem člověk, který miluje umění a je jedno zda je to zrovna malířství, klasická hudba, tanec a tak dále. Obdivovala jsem vždy maminčiny vyšívané ubrusy, dečky a prostírky, ale už záhy jsem pochopila, že holt nemám trpělivost a už vůbec ne šikovné ruce.
Jenže pak jsem otěhotněla a celé dny doma v poloze mrtvoly mě nudili. A tak jsem četla. Pýchu a předsudek od Jane Austenové jsem zhltla za tři dny. A další a další knížky a tak velice brzy nebylo co číst. A tak jsem začala vyšívat. Ano, na rubu jsou znatelné uzlíky, ale jsem spokojená. Mám ze sebe dobrý pocit. Jenže s narozením Adámka mě nějak ruční práce přestala bavit a nebyl čas.....
V lednu loškého roku jsem dostala k narozeninám slupovačky (barvy na sklo) a tak jsme se s manželem činili.
Letos v lednu jsem se pokusila o něco nového, o něco co mě fascinovalo už dlouho a co jsem toužila zkusit. Je to decoupage neboli ubrouskování.
A tak jsem manžela požádala, aby mi cestou z Prahy zakoupil vše co je třeba . A co že to je?
Štětce, lepidlo a lak v jednom,bílou akrylovou barvu a předmět, který padne jako oběť zkoušky. V mém případě to byl dřevěný obrázek (hladká dřevěná destička ).
Později jsem dokokoupila různé akrylové barvy, krakelovací lak (dodá předmětu popraskaný,zastaralý vzhled ), moře ubrousků a předmětů na dekorování.
Pokud ještě někdo nezná decoupage /dekupáž/ zde je snadný postup :
1) pokuď si vyberete dřevěný předmět natřete jej bílou akrylovou barvou a počkeje až zaschne.
2) vyberte si ubrousek, který se vám líbí, vystřihněte jej a opatrně sloupněte nebarevné spodní ubrousky. Zůstane vám tenoučká malovaná vrstva
3) přiložte ji na předmět k dekorování a štětcem namočeným do lepidla či laku opatrně přetírejte. Nechte důkladně zaschnout
V případě krakelování předmět natřete akrylovou barvou a nechte zaschnout. Pozor!!!! Natírat musíte jedním směrem celou plochu a pouze jednou vrstvou. Po zaschnutí natřete krakelovacím lakem, opět v jedné vrstvě a jedním směrem. Necháme zaschnout. A konečně přetřeme jinou akrylovou barvou, v jedné vrstvě a opět jednom stejném směru. Téměř okažitě se objeví prasklinky a trhlinky v barvě.
Mé výtvory si budete moci již brzy prohlédnout níže. Obchody,které mohu jen doporučit najdete zde www.dilnainspirace.cz nebo zde www.brydova.cz
Pokud jste si tedy stejně jako já, mysleli, že nejste manuálně extra zruční, věřte, že tato činnost vás dokonale povzbudí a přesvědčí že je tomu na opak :-)))))
Příjemnou zábavu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama