CD Loreena McKennitt - The book of secrets

13. března 2007 v 22:07 | MurkaEva |  Mohu doporučit
Toto CD patří mezi mé nejoblíbenější. Je (jako ostatní )krásné, ale něčím tajemnější, dokáže se dostat pod kůži a uvrhnout vás do stavu, který je nádherný. Hudba je relaxační, klidová, pohodová, ale zároveň se na ni krásně tančí orientální tance a hodí se i k romantickým okamžikům života. A kdo je Loreena McKennitt?
Loreena McKennitt se narodila 17. února 1957 v Mordenu(Manitoba) v Kanadě. Když byla ještě velice mladá, navštěvovala taneční lekce (highland-dancing). Bohužel se jich ale musela ve svých pěti letech kvůli autonehodě vzdát. Poté jí rodiče přivezli piano její babičky a Loreena začala navštěvovat lekce klavíru. Její učitelka jí také přiměla ke zpívání v místním sboru. Protože její otec obchodoval se zvířaty chtěla být veterinářkou.Její studia na veterinářské fakultě ale netrvala příliš dlouho a Loreena začala pracovat v otcově kanceláři ve Winnipegu. Tam se také poprvé dostala do styku s folkovou hudbou. Mezi muzikanty, kteří ji nejvíce zaujali, byli Steeley Span a bretonský harfeník Allan Stivell.
V roce 1981 se přestěhovala do Stratfordu (Ontario), kde žije dodnes. Pracovala pro Stratfordský festival jako skladatelka a zpěvačka.
Někdy v roce 82 či 83 byla Loreena v Londýně v nemocnici. Přátelé, kteří ji přišli navštívit,ji informovali o tom, že v nedaleké zastavárně mají na prodej pěknou harfu. Po propuštění z nemocnice si tuto harfu koupila a hraje na ni během vystoupení dodnes.
V roce 1985 Loreena vydala své první album pod názvem Elemental. Velkou pomocí jí v té době byla kniha nazvaná "Jak zkomponovat a prodat své vlastní nahrávky" od Diane Rappaport. Loreena založila svou vlastní značku (Quinlan Road) a začala prodávat kazety. Na živobytí si přivydělávala pouličním hraním. Věci se začínaly dávat do pohybu po vydání dvou dalších alb - "To Drive the Cold Winter Away" v roce 1987 a "Parallel Dreams" v roce 1989. Album "Parallel Dreams" se stalo nejúspěšnějším nezávislým albem v Kanadě.
Mezinárodní slávy se ale dočkala až v roce 1991 albem "The Visit" (eclectic celtic). Následovala alba "The Mask And The Mirror" (1994) a zatím poslední "The Book Of Secrets" v roce 1997. Hlavním tématem těchto posledních tří alb je hledání duchovnosti a rozdílnosti mezi náboženstvím a duchovností.
V roce 1998 Loreena absolvovala turné po Evropě a Severní Americe. Při mixování nového alba "Live In Paris and Toronto" téhož roku se Loreena prostřednictvím telefonu dozvěděla, že její snoubenec Ronald Rees, jeho bratr Richard a jejich kamarád Gregory Cook byli prohlášeni za nezvěstné. Zmizeli při lodním výletě po Hurónském jezeře.
Na jejich památku byl založen Cook-Reesův památeční fond. Tento fond financuje výzkum, vzdělání a hlavní programy ke zvýšení bezpečnosti na vodních plochách a přispívá k nákupu prostředků potřebných pro vodní záchranářstí.
Loreena se tehdy rozhodla, že už nikdy nenatočí další album,protože vzpomínky jsou prý stále bolestné.
Po takřka desetileté pauze vyšlo 21.listopadu 2006 nové studiové album s názvem "An Ancient Muse".
Abych vám hudbu trochu přiblížila, dovolila jsem si loupit na internetu a umístím tu odkaz na jiné stránky. Tímto se majitelům stránek omlouvám, ale hned jak se naučím pracovat s blogem na 100% vložím sem ukázky. Děkuji za pochopení.
Hudba na tomto CD opravdu zaleze pod kůži a doufám že nejenom mě. Krásný poslech na stránkách http://elvellona-paradise.blog.cz/0701/loreena-mckennitt-the-mummer-s-dance
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama